býk

Znamení zvěrokruhu – Býk (21.4.-21.5.)

Býk je pohodlný, až líný, houževnatý, až tvrdohlavý – a taky požitkář. Má rád své jistoty, nikam se nežene, zdá se jako by neměl kam spěchat. Ukvapené závěry a spontánnost od něj nečekejte. Na druhou stranu, jeho klid, mnohdy až lhostejnost i v těch nejvypjatějších situacích, by mu mohli mnozí závidět.
Býk nerad odhaluje svoje nitro a jen jeho nejbližší vědí, co se pod flegmatickou tváří skrývá. Ale je také velice přátelský, dobrosrdečný a výborný hostitel. Dobré jídlo a pití miluje nadevše a rád se rozdělí. Nejvíce si váží trvalých hodnot, jako je rodina a domov, rád se obklopuje pěknými a bytelnými věcmi. Ke štěstí nepotřebuje větší společnost ani honosné paláce, spokojí se s málem – hlavně, aby to málo bylo jeho.
Býci jsou pevní, jako skála – což je jejich aspekt živlu země. Pevní, stálí a neměnní, ale s tepajícím živým srdcem. Nejsilnějším aspektem Býčí povahy je vytrvalost, snadno doplatí na svoji tvrdošíjnost.

Býk

býknarozeniny: 21.dubna až 21.května
latinsky: Taurus
živel: Země
planeta: Venuše
povaha: melancholicko-flegmatická
kov: měď
barva: zelená
slavní Býci: William Shakespeare, Jiří z Poděbrad, Karel IV., Jiřina Bohdalová, Salvador Dálí, Sigmund Freud, Marie Terezie
Býk ve zkratce: hmota – užívat si
Vlastnosti:
+ oddanost, stálost, trpělivost, vytrvalost, důslednost, rozhodnost, klid, laskavost, mírnost, praktičnost
– panovačnost, závislost na hmotě, chtivost, lakota, zlomyslnost, konzervatismus, stádovitost

Alchymistický symbol znamení Býka

býk

Kameny pro znamení Býka

Následující kameny koupíte také v našem e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

růženínRŮŽENÍN

avanturínAVANTURÍN

olivínOLIVÍN

tygří okoTYGŘÍ OKO

DALŠÍ KAMENY: achát, smaragd, korál, beryl, citrín, chalcedon, malachit, smaragd, topaz, turmalín, býčí oko
býk2
beran

Znamení zvěrokruhu – Beran (21.3-20.4.)

Beran patří mezi ohnivá znamení (spolu s Lvem a Střelcem), pro která je charakteristická energie a bojovnost. Berani jsou lidé, kteří přímo srší energií a nadšením do všeho nového, co objeví. Ovšem stejně rychle, jako se dovedou pro něco nadchnout, dovedou to i opustit. Ačkoli tedy dokáží strhnout své okolí, aby zkoušelo nové věci a výzvy, málokdy se jim podaří to dotáhnout do konce.

Berani bývají charismatičtí lídři a výborně se hodí do vůdčích pozic. Svým nadšením inspirují druhé a neustále srší novými nápady. Jen neradi se nechávají čímkoli omezovat a svazovat a svoboda pro ně bývá v životě tou nejdůležitější hodnotou. Za neméně důležitou považují i pravdu – u Beranů více než u kohokoli jiného platí, že co na srdci, to na jazyku. Jejich upřímnost však někdy může zajít za hranice taktu a slušnosti. Díky své vnitřní touze po svobodě se však nenechávají svazovat běžnými škatulkami co je a co není správné a když něco považují za důležité, tvrdohlavě si za tím budou stát.

Ohnivá energická povaha Beranů je vyvažována jejich vřelou srdečností a smyslem pro humor. Když Beran miluje, miluje vroucně a vášnivě. Občas ale kolem sebe potřebuje lidi, kteří mu budou pomáhat krotit jeho oheň, neboť se mu může stát, že se jím sám popálí. Silnou stránkou Beranů je jejich rozhodnost a odvaha, slabou stránkou netrpělivost a vznětlivost.

Beran (Skopec)

berannarozeniny: 21.března až 20.dubna
latinsky: Aries
živel: oheň
planeta: Mars
kov: železo
barva: červená, žlutá, oranžová
slavní Berani: Vlasta Burian, Charlie Chaplin, Leonardo daVinci, Karel Kryl, Johann Sebastan Bach, Otto Bismarck
Beran ve zkratce: já, ego, energie
vlastnosti:
+
nezávislost, dynamičnost, odvaha, rozhodnost, aktivita, iniciativa, emoce, upřímnost
– arogance, prchlivost, netrpělivost, sobectví, drsnost

Alchymistický symbol znamení Berana

beran

Kameny pro znamení Berana

Následující kameny koupíte také v našem e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

hematitHEMATIT

ACHÁTACHÁT

KARNEOLKARNEOL

jaspis červenýJASPIS

DALŠÍ KAMENY: citrín, diamant, fluorit, granát, heliotrop, chalcedon, jadeit, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, topaz

ryby

Znamení zvěrokruhu – Ryby (21.2.-20.3.)

Ryby jsou citlivé, skromné a sentimentální. Touží po rodině, domově a lásce. Jsou schopné se nezištně obětovat pro druhé a zklamání v lásce i v životě tak zažívají velice často. Ryby jsou velmi empatické, mají sklony k paranormálnu a mnohdy vnímají víc, než ostatní. Snaží se vše pochopit do hloubky, odsuzují povrchnost a unáhlenost.
Ryby mají rády pořádek a čistotu, rády o někoho pečují, často na úkor svého vlastního pohodlí. Na druhou stranu existují i Ryby – dravci, které se většinou v životě zklamaly a zahořkly a snaží se za to mstít. Ale těch je naštěstí málo.

 

Ryba je většinou mírné stvoření, málokdy vyvolává hádky a když už se do nějaké připlete, vše potom dusí v sobě a následně se užírá. Ryba je často přecitlivělá, ale to jí pomáhá ve tvůrčí činnosti a vyhledávání krásy, v čemž opravdu toto znamení vyniká. Dokáží proplout životem, aniž by si jich někdo všiml, a nebo rozvířit vody svými nápady a idejemi. Voda, kterou představují Ryby, je tekoucí řeka – tu a tam říčka poskakující po kamení a místy pomalu se přelévající bahnitý veletok. Silnou stránkou Ryb je intuice, doplatit mohou zejména na svoji nesmělost.

 

Ryby

Narozeniny: 21.února až 20.března
Živel: voda
Planeta: Jupiten a Neptun
Povaha: melancholicko-sangvinická
Kov: cín
Barva: blankytná, fialová, zelenkavá
Slavné ryby: Tomáš Garrigue Masaryk, George Washington, Amerigo Vespuci, Victor Hugo, Michelangelo, Bedřich Smetana
Ryby ve zkratce: emoce, kolektivní nevědomí, voda v podobě řeky
Vlastnosti:
+ obětavost, citlivost, intuice, jemnost, soucit, proměnlivost
– lenost, nespolehlivost, nerozhodnost, zmatky, nedostatek smyslu pro realitu, nervozita, sklíčenost

 

Alchymistický symbol znamení Ryb

 

Kameny pro znamení Ryb

Následující kameny koupíte také v našem e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

AMETYST

JASPIS

TYRKYS

MĚSÍČNÍ KÁMEN

Další kameny: achát krajkový, akvamarín, beryl, fluorit, heliotrop, chryzopras, jadeit, kalcit, kunzit, labradorit, lapis lazuli, nefrit, opál, olivín, rubín, safír, turmalín

Amulet a talisman – jaký je mezi nimi rozdíl?

Pojmy amulet a talisman jsou v magické teorii i praxi velmi rozšířené, často se ale zaměňují. Pojďme si tedy vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Amulet

Původ slova amulet je pravděpodobně z latinského amuletum, což znamená objekt, který ochraňuje. To pochází ze slovesa amoliri – odsunout, odstranit (na českém internetu se setkáte s chybným slovesem amiliri, toto slovo ovšem latina nezná). Amulety tedy používáme ve chvíli, kdy se chceme před něčím chránit.

Amulet nás může chránit před negativní energií obecně. Můžeme však také použít ochranný amulet zaměřený konkrétně proti určitému zdroji – například amulet proti kletbám, proti nemoci, nenávisti nebo pomluvám. Používají se také domácí amulety – proti ohni, povodni nebo jiné přírodní katastrofě. Ochranný amulet zavěšený nade dveřmi pak chrání náš domov před všemi nezvanými hosty.

kámen ochrany

AMULET OCHRANY PŘED NEGATIVNÍ ENERGIÍ

Tento amulet vyrábím jeho nositeli přímo na míru.

Používám u toho magickou sílu kamenů a severských run.

Mezi nejstarší amulety patří kruh nebo kříž. Velmi známý je také pentagram, triquetra nebo valknut, islandský Aegishjalmur nebo orientální Horovo oko.

Talisman

Původ slova talisman je oproti tomu arabský a řecký. Název talisman vznikl pravděpodobně z arabského tilism, což je odvozenina z řeckého slova telesma či telos. To znamená výsledek nebo také dokončení, ve smyslu dokončení magického rituálu.

Zatímco amulet ochraňuje, doslova odsunuje vše zlé pryč, talisman přitahuje. Většinou chceme, aby nám talisman přinesl štěstí. Můžeme si ale také přitahovat do života lásku, bohatství nebo zdraví.

kámen hojnosti

TALISMAN HOJNOSTI A ŠTĚSTÍ

Tento amulet vyrábím jeho nositeli přímo na míru.

Používám u toho magickou sílu kamenů a severských run.

sada kamenů meditace a sny

KAMENY JAKO TALISMAN

Talisman v podobě váčku s kameny přináší svému nositeli takové energie, na kterých rezonují jednotlivé minerály. Může tak přitahovat lásku, duchovní moc nebo posilovat mužskou či ženskou energii.

Jako talisman pro štěstí se podle lidových tradic často využívá čtyřlístek, podkova nebo zaječí tlapka. Jako talismany pro požehnání od Vyšších sil také slouží některé obrázky nebo medailony různých božstev či svatých.

Amuletem a talisman – jaký je mezi nimi rozdíl?

Zjednodušeně tedy můžeme říct, že…

amulet = odpuzuje, chrání před zlem

talisman = přitahuje, přináší štěstí

Nejznámější amulety

křišťál strom života

KŘIŠŤÁL

Univerzálním ochranným amuletem je křišťál. Tento kámen je nejsilnějším ochraným kamenem vůbec, přeměňuje destrukce a posiluje korunní čakru.

ankh

ANKH nebo také NILSKÝ KŘÍŽ

Staří Egypťané jej ale používali při pohřebních rituálech, kde měl ankh pomoci duši zemřelého dostat se na onen svět a projít bez úhony Říší mrtvých. Smyčka na vrcholku kříže tedy neslouží jen jako okruh, kterým může proudit energie, ale představuje taky nekonečné putování duše člověka.

triquetra

TRIQUETRA

Keltský ornamentální uzel ve tvaru trojúhelníka v sobě spojuje ochrannou sílu keltských propletenců a symboliku posvátného čísla Tři. Jako ochranný amulet, zabraňuje zlým silám, aby se dostaly k nositeli tím, že v podstatě všemu zlému „zamotá hlavu“ ve svých složitých vzorech.

kameny a čakry

Kameny a čakry

Čakry jsou energetická centra v těle a těch základních a největších existuje celkem sedm. Každé z nich je přiřazena jedna barva a také k ní náleží i celá plejáda kamenů, které danou čakru ovlivňují. Alespoň jeden kámen od každé by vám rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce kamínků. Můžete užívat k léčení a posilování čaker, ale také k meditacím a magické práci.

Kameny a čakry – jak spolu souvisí?

čakrová sada kamenů velká

Již hotovou čakrovou sadu kamenů si můžete pořídit zde. Pokud si chcete sestavit vlastní,  níže najdete informace o tom, které kameny náleží ke které čakře.

 

První čakra Muladhára

Kořenová čakra – nachází se v oblasti stydké kosti. Je naším spojením se zemí a zodpovídá za ukotvení v realitě. Ovlivňuje kosti, zuby a páteř – tedy vše pevné v našem těle.
barva: červená, hnědá a červenohnědá
kameny: jaspis hnědý, hematit, záhněda, býčí oko, granát, mokait, tygří oko, jaspis obrázkový
jaspis obrázkový

Druhá čakra Svadhistana

Sakrální čakra – její sídlo je v podbřišku. Tato čakra je sídlem naší sexuální energie a ovládá naše primární emoce a radost ze života. V těle ovlivňuje rozmnožovací orgány, močový měchýř a ledviny. Má také vliv na veškeré tělesné tekutiny.
barva: oranžová
kameny: karneol, ohnivý opál, sluneční kámen, jaspis brekciový, jaspis červený
jaspis brekciovy

Třetí čakra Manipura

Čakra pupku leží v oblasti solar plexu. Pomáhá nám přijímat energii a posilovat naši vůli. V těle zodpovídá za trávicí systém.
barva: žlutá a zlatá
kameny: citrín, jantar, tygří oko, topaz, karneol, žlutý jaspis, žlutý jadeit, zlato
Citrín tromlovaný

Čtvrtá čakra Anaháta

Srdeční čakra – nachází se v hrudníku blízko srdce. Tato čakra tvoří střed energetického systému těla, její špatná funkce nejvíce ovlivňuje ostatní čakry. Je sídlem lásky, díky ní jsme schopni tento cit dávat nebo brát, rozvíjet nebo potlačovat. Na tělesné úrovni ovlivňuje funkci srdce, plic a krevního oběhu.
barva: zelená a růžová
kameny: růženín, rodochrozit, růžový a zelený turmalín, zelený avanturín, olivín, malachit, unakit, prehnit
růženín mini

Pátá čakra Višuddhi

Krční čakra – komunikační centrum, sídlí v hrdle. Krční čakra je centrem naší komunikace, je to čakra umělců, sídlí v ní totiž inspirace a schopnost sebevyjádření. V těle má na starosti oblast krku a šíje, průdušky a štítnou žlázu.
barva: světle modrá, modrozelená
kameny: chalcedon, modrý akvamarín, modrý avanturín, lapis lazuli, modrý achát, tyrkys
achát modrý

Šestá čakra Adžna

Třetí oko – nachází se uprostřed čela. Sídlí v ní náš šestý smysl, naše intuice. Je důležitá při meditacích a magii. Na tělesné úrovni ovlivňuje obličej, oči, uši a centrální nervový systém.
barva: tmavomodrá, tmavofialová
kameny: sodalit, sokolí oko, tmavomodrý lazurit, stříbro, kalcit, ametyst, safír
sodalit

Sedmá čakra Sahasrána

Korunní čakrajejí sídlo je na temeni hlavy. Je naším spojením s Vesmírem, Vyšším já a vším božským. Skrze ni k nám přichází vesmírná energie, jako např. reiki. Ukotvuje nás v proudu života a na tělesné úrovni ovlivňuje mozek.
barva: fialová, bílá
kameny: křišťál, ametyst, bílý achát, perly, achát botswana
křišťál tromlovaný

Jak léčit čakry pomocí kamenů?

Lehněte si na záda a uvolněte se. Jakmile budete dostatečně klidní, položte si na čakru příslušný kámen a zavřete oči. Pro zvýšení účinku můžete zakrýt kámen dlaněmi a v duchu směrovat energii kamene do těla. Vnímejte teplo a vibrace, které se linou z kamene a tiše a klidně je nasávejte do čakry, která se tímto pročišťuje a harmonizuje.

Ležte takto alespoň deset minut a opakujte tak často, jak cítíte, že je třeba. Nezapomeňte po každém léčení kámen vyčistit pod proudem tekoucí vody.

Pokud obtíže trvají dlouhodobě, můžete kámen nosit při sobě – v kapse nebo na krku a v případě potřeby jej svírat v dlani.

čakrová sada kamenů