panna

Znamení zvěrokruhu – Panna (24.8.-23.9.)

Panna je navenek chladná a odměřená, uvnitř ale něžná, citlivá a chápavá. Lidé, zrození v Panně, jsou velice prakticky založení, často působí až pedantsky, vše mají čisté, upravené, uklizené. V práci vzorní zaměstnanci, pečliví a spolehliví, doma hospodyňky a kutilové.

Panny milují svůj domov, který rády zušlechťují a starají se o něj. Mají proč – společnost je netáhne, vyhovuje jim jejich klid, nemusejí večírky ani pařby, raději pěknou knihu nebo film a k tomu něco dobrého.

Panny jsou navenek jednoduché jako přímka, ale uvnitř zašmodrchané, že by se vzdušná znamení divila. Panny mívají totiž sklon být stále nešťastné – jejich perfekcionismus je nutí zdolávat stále nepřístupnější cíle, vytyčují si mety, jichž postupně dosahují a jakmile něco dokážou, už mají nový cíl, za kterým vyrazí. Všechno pomalu, rozvážně a precizně. A takový je celý jejich život – nalinkovaný a jasný, perfektně uklizený, ale občas nudný a bez citů. A přitom Panny dokážou být velice citlivé, až empatické, jen si jen tak někoho nepouštějí k tělu. Když tak ale učiní, oceníte jejich péči a starostlivost o své nejbližší.

Lidé zrození v Panně, jsou jako pole – v létě úrodná oranice, v zimě úhor bez života. Taková je povaha země v jejich znamení. Jejich silnou stránkou je praktičnost, slabou pak nerozhodnost.

Panna

pannanarozeniny: 24.srpna až 23.září
latinsky: Virgo
živel: země
planeta: Merkur
povaha: melancholicko-flegmatická
kov: rtuť
barva: béžová, hnědá, oranžová
slavné Panny: Ludvík XIV. i XVI., Lev Nikolajevič Tolstoj, Emil Zátopek, Alžběta I., Alois Jirásek, Guillaume Apolinaire
Panna ve zkratce: hmota, péče, analýza
vlastnosti:
+ bystrost, skromnost, čistota, důkladnost, cílevědomost, důvěryhodnost, pracovitost, náročnost, analýza, konkrétnost
– malichernost, pedantství, přehnaná kritika, suchopárnost, citový chlad, sklony k masochismu

Alchymistický symbol znamení Panny

placka panna

Kameny pro znamení Panny

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

citrínCITRÍN

mechový achátMECHOVÝ ACHÁT

 

jaspis červený strom životaJASPIS

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

DALŠÍ KAMENY: ametyst, avanturín, amazonit, beryl, čaroit, granát, heliotrop, jantar, karneol, lapis lazuli, olivín, opál, sodalit, sugilit, tygří oko

Dárkové sady kamenů pro znamení Panna

sada kamenů zeměSADA KAMENŮ ZEMĚ

pannaDÁRKOVÁ SADA PANNA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.