váhy

Znamení zvěrokruhu – Váhy (23.9.-22.10.)

Váhy jsou upřímné, veselé a společenské. Nesnášejí příkazy a rozkazy, rádi o věcech mluví, jsou mistry diplomacie – i když se jim občas stane, že mluví tak dlouho, že zapomněli o čem. Váhy celý život hledají rovnováhu. Snaží se najít kompromis mezi prací a rodinou, zábavou a povinnostmi. Jejich touha po rovnováze je mnohdy tak silná, že samy nevědí do chtějí a necítí se šťastně, dokud to nezískají:) Jejich nevýhodou je lehká ovlivnitelnost názory druhých.

Zrozenec Vah je tvor společenský, rád se baví, má přirozený šarm a lehce navazuje kontakty. Ale čeho je moc, toho je příliš a po pár dnech večírků si Váha ráda vychutná zasloužený klid. O klidu ale platí totéž a týden odpočinku je až až a milá Váha už se těší do práce.

Váhy mají velmi silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a nesnášejí bezpráví. Vždy se snaží urovnat spory a nalézt kompromis. Mají také velmi vytříbený smysl pro estetiku a je jim blízká snad každá forma umění.

Touha Vah po naprosté rovnováze je narušena pouze ve chvíli, kdy se zamilují a pro své city si nevidí na špičku nosu. Rozum utichne a ozývá se jen hlas srdce. Než si to Váha uvědomí, bývá často pozdě. Přesto se dá říci, že se jedná o nejstálejší vzdušné znamení. Jsou jako mírný letní vánek, který však často mění směr – chvíli čechrá stébla trávy těsně u země a za okamžik se prohání mezi oblaky. Nejsilnější stránkou charakteru Vah je jejich schopnost hledat kompromisy, nejsnáze doplatí na bezstarostnost.

Váhy

narozeniny: 22/23/24.září až 22/23.října
latinsky: Libra
živel: vzduch
planeta: Venuše
kov: měď
barva: světle modrá, světle žlutá, bílá, černá
slavné Váhy: Oscar Wilde, Jaroslav Seifert, Václav Havel, John Lennon, Luciano Pavarotii, Brigitte Bardotová, Margaret Thatcherová, Rudolf Hrušínský
Váhy ve zkratce: mysl & vztahy
vlastnosti:
+ vybranost, diplomacie, nestrannost, půvab, přizpůsobivost, hledání kompromisu, respekt k partnerovi, umělecké sklony
– apatie, nestálost, nerozhodnost, pohodlnost, nedbalost, potřeba stále s něčím nesouhlasit

Alchymistický symbol znamení Váhy

váhy

 

Kameny pro znamení Vah

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

avanturínAVANTURÍN

strom života růženín
RŮŽENÍN

náramek měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

náramek ametystAMETYST

DALŠÍ KAMENY: achát, akvamarín, heliotrop, jadeit, magnezit, lapis lazuli, olivín, prehnit, topaz, tyrkys

Sada kamenů vhodná pro vzdušná znamení

sada kamenů vzduchSADA KAMENŮ VZDUCH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.