střelec

Znamení zvěrokruhu – Střelec (23.11.-21.12.)

Střelec je velice energický, aktivní a optimistický. Ve společnosti patří Střelci k oblíbeným společníkům, dovedou být velice vtipní a šarmantní. Někdy mohou působit až namyšleně a mají trošinku sklony k přehánění. Platí u nich, že co na srdci, to na jazyku a jejich otevřenost a upřímnost může pro někoho vypadat jako neomalenost. Střelci to ovšem málokdy myslí zle, nechtějí být jedovatí ani sarkastičtí, pouze věří, že upřímnost a přímost je důležitější, než uražená ješitnost.

Střelci vůbec rádi bojují za spravedlnost a pravdu. Často neuváženě a z náhlého popudu. Vlastně vůbec jsou lidé spontánní a než se rozmyslí, už po hlavě skáčou z útesu. Následky svého chování někdy nedomýšlí do důsledků a tak občas zraní city druhých, aniž by to zamýšleli nebo si to dokonce uvědomovali.

Nejdůležitější hodnotou je pro ně svoboda. Nesnáší jakékoli omezování a jakmile se začnou ve vztazích dusit, raději je opustí, než aby setrvávali v okovech. Někdo si to může vykládat jako povrchnost nebo strach ze závazku, ve skutečnosti však Střelci potřebují jen dostatek volnosti a osobního prostoru pro své četné aktivity.

Nejsilnější stránkou Střelců je čestnost a srdečnost, nejslabší pak netaktnost.

Střelec

střelecnarozeniny: 23.listopadu až 21.prosince
latinsky: Saggitarius
živel: oheň
planeta: Jupiter
kov: cín
barva: tmavomodrá, tyrkysová
slavní Střelci: Rudolf Hrušínský, Hana Hegerová, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Winston Churchill, Edith Piaf, Brad Pitt, Frank Sinatra, Steven Spielberg, Tina Turner
Střelec ve zkratce: Já a hledání smyslu života
vlastnosti:
+ velkorysost, sebejistota, idealismus, štědrost, přímočarost, odvaha, spravedlnost
– domýšlivost, přehnaná důležitost, neopatrnost, přehánění, užvaněnost, netaktnost

Alchymistický symbol znamení Střelce

střelec

Kameny pro znamení Střelce

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

modrý achát strom životaMODRÝ ACHÁT

náramek tyrkysTYRKYS

sodalitSODALIT

avanturínZELENÝ AVANTURÍN

střelecLABRADORIT

DALŠÍ KAMENY: ametyst, čaroit, granát, chalcedon, lapis lazuli, malachit, turmalín, záhněda, obsidián

Sada kamenů vhodná pro ohnivá znamení

oheňSADA KAMENŮ OHEŇ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.