vodnář

Znamení zvěrokruhu – Vodnář (21.1.-20.2.)

Vodnář se může zdát svému okolí povznesený nad běžné starosti, jeho svět je spíš v jeho myšlenkách, než na této planetě. Má spousty často nerealizovatelných nápadů, je velice tvůrčí, rutina a dřina ho naprosto ubíjí. Nesnáší nudu, ale vydrží trávit celé hodiny o samotě je se svými myšlenkami a sny.

Rád se mění a rád mění svět kolem sebe. Baví ho tvořit umělecká díla, přestavovat byt, měnit svůj zevnějšek… nemá rád zaběhnuté koleje, rád porušuje konvence a pravidla.

Vodnáři většinou milují přírodu, kde rádi rozjímají, a s lidmi si tolik nerozumí, mnohdy se jich až straní. Jsou sice přátelští, ale málokdy se úplně položí do citů, neradi se nechávají k něčemu připoutávat – jako všechna vzdušná znamení i oni milují svou volnost, a to především myšlenkovou. Nemají rádi, když jim někdo diktuje, co mají dělat, stejně tak od nich nečekejte konkrétní radu.

Vodnáře často rozlítí i maličkost, ale když mu hoří dům dokáže být úplně klidný. Bude se s vámi přít hodiny o tom, zda je sklenice poloplná nebo poloprázdná, ale debatu o zkáze lidstva bude považovat za hloupou ztrátu času.

Vodnář je z duše optimista, ale občas propadne podivné sklíčenosti a depresi, kterou si ani on sám neumí vysvětlit. Ona celá podstata Vodnáře je neuchopitelná – je jako stojatý vzduch nad pouští, ve kterém se zobrazují obrazy fata morgány, jako vzduch nabitý polární září nebo vzduch rudě zbarvený při západu slunce. Sám v sobě se nevyzná a od druhých to nečeká. Jeho nejsilnější stránkou je nekonvenčnost a originalita, nejslabší pak nezodpovědnost.

Vodnář

vodnářnarozeniny: 21.ledna – 20.února
latinsky: Aquarius
živel: vzduch
planeta: Saturn a Uran
kov: uran a další radioaktivní kovy
barva: šedá, modrá, bleděmodrá, bílá, fialová
slavní Vodnáři: George Gordon Byron, Wolfrand Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová, Ronald Reagan
Vodnář ve zkratce: mysl, chaos, změna
vlastnosti:
+ nesobeckost, tolerance, humanismus, nekonvenčnost, originalita, nezávislost
– fanatismus, výstřednost, rebelantství, nedostatek smyslu pro skutečnost, nepraktičnost, nezodpovědnost

Alchymistický symbol znamení Vodnáře

 

vodnář

 

Kameny pro znamení Vodnáře

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

ametyst tromlovanýAMETYST

obsidián strom životaOBSIDIÁN

náramek křišťálKŘIŠŤÁL

oheň v srdciGRANÁT

vodnářSODALIT

DALŠÍ KAMENY: akvamarín, čaroit, fluorit, jantar, jaspis, lapis lazuli, labradorit, měsíční kámen, opál,safír, topaz, tyrkys

Sada kamenů vhodná pro vzdušná znamení

vzduchSADA KAMENŮ VZDUCH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.