štír

Znamení zvěrokruhu – Štír (24.10.-22.11.)

Štír je opředen tajemstvím. Není to týmový hráč, spíš samotářský lovec. Štíři jsou nezávislí a rozhodní a když jim o něco jde, tak srší energií, ale nemají-li přes sebou vytyčený cíl, upadají do letargie. Štíři nejsou urážliví, ale každou nespravedlnost si dobře zapamatují a ve správnou chvíli vám ji dají vyžrat. O Štírech se říká, že nikdy nic nevzdávají – jen vyčkávají na tu správnou příležitost.

Štíři jsou plní protikladů, jsou milí i jízliví, optimističtí i pesimističtí, štědří i lakomci. Jsou velice chytří, mají rádi vlastní názor, proti srsti jsou jim podlézavci a pokrytci. Mají touhu někam to v životě dotáhnout – a často také za jakoukoli cenu. Štíři jsou většinou velice přitažliví pro druhé pohlaví, ale jejich city nejsou tak hluboké, jako u Raků či Ryb. Vlastně kdo ví, jaké jsou, protože Štír nenechá do svého nitra nahlédnout nikoho, včetně nejlepších přátel. Jen neradi se svěřují se svými pocity a někdy se za jejich sebejistou maskou může skrývat velký smutek, vztek či deprese. Na druhou stranu díky tomu, že jsou mistry ve skrývání pocitů, dokáží velmi dobře odhalit, co si myslí druzí a nenechat se oklamat přetvářkou.

Štíři bývají dobrými milenci a sex je pro ně podstatnou součástí života. Když milují, dávají do toho celou svou duši – a když nenávidí, dělají to zrovna tak. Štíři představují vodu v podobě hlubin oceánu – nikdo neví, co se v její tmě skrývá a jak moc je to nebezpečné. Silným povahovým rysem Štírů je důvtip, slabou jejich neústupnost.

Štír

znamení štírnarozeniny: 24.října až 22.listopadu (někdy se uvádí 21. nebo 23.)
latinsky: Scorpio
živel: voda
planeta: Pluto a Mars
kov: železo, ocel
barva: rumělková, hnědá, lahvově zelená
slavní Štíři: Pablo Picasso, Voltaire, Marie Curie-Sklodowská, Karel Hynek Mácha, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Charles de Gaulle, Karel Jaromír Erben
Štír ve zkratce: emoce – nevědomí
vlastnosti:
+ výdrž, vytrvalost, odvaha, intuice, upřímnost, intenzivní emoce
– podezíravost, žárlivost, bezohlednost, mstivost, sebedestrukce, přemíra sexuality

Alchymistický symbol znamení Štíra

placka štír

Kameny pro znamení Štíra

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

náramek ametystAMETYST

hematitHEMATIT

štírOBSIDIÁN

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

DALŠÍ KAMENY: achát, býčí oko, čaroit, jaspis, granát, malachit, onyx, rodochrozit, černý turmalín

Sada kamenů vhodná pro vodní znamení

vodaSADA KAMENŮ VODA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.