Znamení zvěrokruhu – Blíženci (22.5.-21.6.)

Blíženec se mění tak rychle, že jej nestíháte sledovat. Nálada se Blíženci v mžiku přehoupne z rozesmáté na zlostnou a naopak. Jednu chvíli srší vtipem, o minutu později vám pláče na rameni. Blíženci jsou ohromně tvůrčí, zábavní, přátelští a rádi se smějí – často věcem, které ostatní vtipnými neshledávají. Na druhou stranu milují samotu, klid – a sami sebe. Jejich povaha je dvojaká, jak už jejich znamení napovídá. Snad právě jejich věčná rozpolcenost je nutí jít životem stále dál, uskutečňovat svoje sny a nebo je alespoň nerušeně snít. Blíženec umí milovat, ale stále touží po citové volnosti a vztahy jsou pro něj proto většinou obtížné břímě. I když partnera milují, právě ta láska je tím, co je omezuje a svazuje.
V Blížencově hlavě je stále plno nápadů a často se stává, že uletí v myšlenkách vysoko do oblak. Přistání na zem bývá obzvlášť tvrdé. Ale Blíženec si z toho za chvíli nic nedělá, strasti jsou zapomenuty a přehlušeny novými radostmi. Pokud náhodou nejsou, probudí se v sangvinickém Blíženci jeho melancholická část a utápí se ve své sklíčenosti. Až do doby, dokud jej zase něco nezaujme – což se většinou stane do pár minut, výjimečně dní.
S Blížencem se nejde nudit. Pořád přinášejí nové nápady, ale pozor! Co řekli včera, může být dnes už úplně jinak. Blíženec je jako vzdušné tornádo, nikdy se nezastaví a když, tak jen aby nabralo novou sílu. Unáší věci, myšlenky a pocity a ty se pak točí v jednom velkém víru. A Blíženec, i když to nemyslí zle, si často ani neuvědomí, když jich pár za letu vytrousí. Inu, jeho slabou stránkou je právě věčná roztěkanost, silnou zase přizpůsobivost.

Blíženci

blížencinarozeniny: 22.května až 21.června
latinsky: Gemini
živel: Vzduch
planeta: Merkur
povaha: melancholicko-sangvinická
kov: rtuť, zlato
barva: tmavočervená, béžová, duhová
slavní blíženci: Alexandr Sergejevič Puškin, John Fitzgerald Kennedy, Edvard Beneš, Marilyn Monroe, Richard Wagner, královna Viktorie
Blíženci ve zkratce: mysl, komunikace
Vlastnosti:
+ přizpůsobivost, sdílnost, všestrannost, objektivita, novátorství, intelektualita
– intriky, povrchnost, nepřesnost, pomlouvání, nesoustředěnost, nestálost

Alchymistický symbol znamení Blíženců

placka blíženci

Kameny pro znamení Blíženců

Následující kameny koupíte také v našem e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

karneolKARNEOL

strom života tyrkysTYRKYS

křišťál tromlovanýKŘIŠŤÁL

kámen láskyRŮŽENÍN

DALŠÍ KAMENY: achát, akvamarín, avanturín, citrín, jantar, kalcit, zelený turmalín, tygří oko

SADA KAMENŮ PRO VZDUŠNÁ ZNAMENÍ

sada kamenů vzduch

štír

Znamení zvěrokruhu – Štír (24.10.-22.11.)

Štír je opředen tajemstvím. Není to týmový hráč, spíš samotářský lovec. Štíři jsou nezávislí a rozhodní a když jim o něco jde, tak srší energií, ale nemají-li přes sebou vytyčený cíl, upadají do letargie. Štíři nejsou urážliví, ale každou nespravedlnost si dobře zapamatují a ve správnou chvíli vám ji dají vyžrat. O Štírech se říká, že nikdy nic nevzdávají – jen vyčkávají na tu správnou příležitost.

Štíři jsou plní protikladů, jsou milí i jízliví, optimističtí i pesimističtí, štědří i lakomci. Jsou velice chytří, mají rádi vlastní názor, proti srsti jsou jim podlézavci a pokrytci. Mají touhu někam to v životě dotáhnout – a často také za jakoukoli cenu. Štíři jsou většinou velice přitažliví pro druhé pohlaví, ale jejich city nejsou tak hluboké, jako u Raků či Ryb. Vlastně kdo ví, jaké jsou, protože Štír nenechá do svého nitra nahlédnout nikoho, včetně nejlepších přátel. Jen neradi se svěřují se svými pocity a někdy se za jejich sebejistou maskou může skrývat velký smutek, vztek či deprese. Na druhou stranu díky tomu, že jsou mistry ve skrývání pocitů, dokáží velmi dobře odhalit, co si myslí druzí a nenechat se oklamat přetvářkou.

Štíři bývají dobrými milenci a sex je pro ně podstatnou součástí života. Když milují, dávají do toho celou svou duši – a když nenávidí, dělají to zrovna tak. Štíři představují vodu v podobě hlubin oceánu – nikdo neví, co se v její tmě skrývá a jak moc je to nebezpečné. Silným povahovým rysem Štírů je důvtip, slabou jejich neústupnost.

Štír

znamení štírnarozeniny: 24.října až 22.listopadu (někdy se uvádí 21. nebo 23.)
latinsky: Scorpio
živel: voda
planeta: Pluto a Mars
kov: železo, ocel
barva: rumělková, hnědá, lahvově zelená
slavní Štíři: Pablo Picasso, Voltaire, Marie Curie-Sklodowská, Karel Hynek Mácha, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Charles de Gaulle, Karel Jaromír Erben
Štír ve zkratce: emoce – nevědomí
vlastnosti:
+ výdrž, vytrvalost, odvaha, intuice, upřímnost, intenzivní emoce
– podezíravost, žárlivost, bezohlednost, mstivost, sebedestrukce, přemíra sexuality

Alchymistický symbol znamení Štíra

placka štír

Kameny pro znamení Štíra

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

náramek ametystAMETYST

hematitHEMATIT

štírOBSIDIÁN

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

DALŠÍ KAMENY: achát, býčí oko, čaroit, jaspis, granát, malachit, onyx, rodochrozit, černý turmalín

Sada kamenů vhodná pro vodní znamení

vodaSADA KAMENŮ VODA

lev

Znamení zvěrokruhu – Lev (23.7.-22.8.)

Znamení Lva vládne Slunce a jeho zlatavá zář se také odráží v povaze tohoto znamení. Lvi bývají okouzlující, hrdí a jsou přirozenými vůdci. Vejde-li Lev do místnosti, hned je ho všude plno, v mžiku vše organizuje a všemu velí. Odvrácenou stránkou těchto lvích vlastností jsou však sklony k egoismu, aroganci a pýše.

Udrží-li však svou sebestřednost na uzdě, stávají se srdečnými a všemi vyhledávanými přáteli. Jsou velmi soutěživí a dovedou k tomu nadchnout i ostatní. Zároveň ale stejně, jako jejich předobraz ze zvířecí říše, neradi plýtvají energií na zbytečnosti. Proto mohou na některé lidi působit líně, opak je však pravdou – lvi jen nevidí smysl v pachtění se za hloupostmi a raději si kladou vyšší, vznešenější cíle.

Lvi jsou rádi přitažliví pro opačné pohlaví a v lásce jsou vášniví a upřímní. Jsou ochotni dělat velká, okázalá gesta a rádi se obklopují hezkými, drahými věcmi. Jejich sebedůvěra se zdá být neotřesitelná, přesto k životu potřebují komplimenty a chválu druhých lidí, protože bez ní ztrácí půdu pod nohama. Mohou mít sklon být závislými na pozornosti okolí a těžko se také smiřují s kritikou. Jejich silnou stránkou je velkorysost, slabou pak domýšlivost.

Lev

narozeniny: 23.července až 22.srpna
latinsky: Leo
živel: oheň
planeta: Slunce
kov: zlato
barva: červená, žlutá, oranžová, zlatá
slavní Lvi: Bolek Polívka, Fidel Castro, Madonna, Napoleon Bonaparte, Jacqueline Kennedyová, Ben Affleck
Lev ve zkratce: já a okolí
vlastnosti:
+ velkorysost, sebejistota, hrdost, šlechetnost, upřímnost, otevřenost
– okázalost, pýcha, ješitnost, marnivost, egocentrismus

Alchymistický symbol znamení Lva

lev

Kameny pro znamení Lva

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

karneolKARNEOL

křišťál strom životaKŘIŠŤÁL

tygří okoTYGŘÍ OKO

onyxONYX

DALŠÍ KAMENY: achát, jantar, mahagonový obsidián, olivín, rodochrozit, rubín, sluneční kámen, topaz

SADA KAMENŮ PRO OHNIVÁ ZNAMENÍ

sada kamenů oheň

PLACKA (ODZNÁČEK) SE SYMBOLEM ZNAMENÍ LVA

placka lev

 

jak si správně vybrat kámen

Jak si správně vybrat kámen?

Jak v kamenném obchodě Vílí doupátko, tak tady na eshopu, mám velký výběr kamenů a setkávám se s tím, že zákazníci mají problém se zorientovat a vybrat pro sebe kamínek, který bude ten pravý. V několika bodech se tedy pokusím shrnout, jakými radami se můžete při výběru kamenů pro vás či vaše blízké řídit.

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Nejčastěji se setkávám s tím, že se mě lidé jako první zeptají, zda je ten a ten kámen vhodný pro jejich znamení nebo je zajímá, jaký kámen je vhodný pro Berana, Raka, Blížence…

Abych byla upřímná, přiřazování kamenů podle znamení mi moc nesedí – a to hned z několika důvodů. Za prvé se zdroje velmi často rozcházejí v tom, jaké kameny jednotlivým znamením přiřazují. Někde se tak dočtete, že obsidián je vhodný pro Kozoroha, jinde, že se hodí spíše ke Štírovi a Střelci. A kde se vůbec vzalo toto rozdělení? Někdy mám pocit, že zdroje (a to zejména na internetu) prostě jen opisují jeden od druhého, aniž by pátraly po tom, proč by některý kámen seděl spíše vodním znamením, zatímco jiný spíše těm vzdušným.

Za druhé se můžete setkat s tím, že některé kameny vlastnosti daného znamení posilují, jiné je naopak potlačují. Uvedu to na příkladu svého znamení – Berana. Hematit a granát posilují beraní sebedůvěru, ohnivost a rozhodnost. Ametyst zase oheň ochlazuje a ukázňuje. Oba tyto kameny jsou přitom Beranovi přiřazeny – aniž by bylo to bylo dáno do souvislosti. Jenže každý člověk je jiný – a některý Beran potřebuje spíše pomoci rozhořet svůj vnitřní oheň, zatímco jiný jím sálá příliš a hodilo by se mi trochu ubrat páru.

Vůbec nejdůležitější pak podle mě je, že nezávisle na charakteristikách našeho znamení se nacházíme v různých životních situacích a potřebujeme zrovna podpořit v různých oblastech. Bazírováním na kamenech podle nějakého seznamu pak můžeme opomenout ty kameny, které by nám mohly předat právě to, co aktuálně potřebujeme. Za mě tedy výběr podle znamení není správná cesta – minimálně ne bez hlubšího zamyšlení, k čemu má kámen svému majiteli posloužit.

panna
JASPIS posiluje vlastnosti znamení PANNY – cílevědomost, praktičnost

Kameny podle charakteristiky

Tak, jak od výběru kamenů podle znamení zvěrokruhu odrazuji, tak naopak výběr podle charakteristiky mohu spíše doporučit. I zde je však nutné pečlivě hlídat zdroje informací, neboť i zde se popisy často různí.

Podle popisu vlastností kamene můžeme nalézt vhodný minerál pro životní situaci, v níž se právě nacházíme, nebo problém, který nám má pomoci vyřešit. Energie kamenů nám může pomoci se sebedůvěrou, uklidněním mysli, léčením, může nám pomoci probudit intuici, kreativitu, ochránit nás či povzbudit. Podle toho, co aktuálně potřebujeme, si tak můžeme vybrat konkrétní kámen.

kámen ochrany
OBSIDIÁN je vhodný kámen pro ochranu

Kameny podle léčivých vlastností

Tak, jako má každý kámen charakteristiku účinků na různé aspekty života, jsou jim přiřazeny i vlastnosti léčivé. Srdce, plíce, ledviny, játra, ekzémy, horečky, bolesti… I podle těchto účinků lze kameny vybírat, ale je třeba si uvědomit, že léčebné vlastnosti jsou vždy jen podpůrné a nikdy by neměly nahrazovat skutečnou léčbu.

Kameny podle barev

Pokud podrobněji studujeme magické vlastnosti kamenů, nemůžeme si nevšimnout, že obvykle kameny stejné barvy mívají podobné charakteristiky. Je to mimo jiné i proto, že barvy na naši psychiku působí určitým způsobem a můžeme to v tradicích vnímat již od pradávných časů. Pokud nechcete zdlouhavě číst a zkoumat charakteristiky jednotlivých kamenů, následující výčet barev vám může poskytnout obecnou představu, na jaké kameny se zaměřit.

Červená, oranžová

vlastnosti: oheň, síla, rozhodnost, mužská energie, plodnost, energie, chuť do života

léčení: srdce, krev, potíže s mužskou potencí

červené a oranžové kameny: karneol, granát, jantar, červený a brekciový jaspis, rubelit, býčí oko, červený korál, ohnivý achát

vílí strom života karneol
Jeden z červených kamenů – KARNEOL

Žlutá

vlastnosti: energie, cílevědomost, stát si za svým, chuť do života, radost, veselí, materiální blahobyt

léčení: ledviny, voda v těle, močové ústrojí

žluté kameny: aragonit, citrín, kalcit, mokait, žlutý jaspis, žlutý achát, zlato

citrín
Mezi žluté kameny patří CITRÍN

Zelená

vlastnosti: uklidnění, emoce, citová traumata, léčení, příroda, klid

léčení: hojení ran, uklidnění nervů

zelené kameny: amazonit, malachit, chryzopras, avanturín, jadeit, olivín, fluorit, unakit

náramek avanturín
Do rodiny zelených kamenů patří AVANTURÍN

Modrá

vlastnosti: komunikace, inspirace, vnitřní klid, relaxace, myšlení, koncentrace, zbavení stresu

léčení: krk, plíce, smysly

modré kameny: modrý achát, larimar, sodalit, apatit, chalcedon, tyrkys, akvamarín, lapis lazuli

sodalit tromlovaný
Tmavě modrý SODALIT

Fialová

vlastnosti: duchovno, spiritualita, meditace, soustředění, intuice

lečení: zbavení závislostí, nervový systém

fialové kameny: ametyst, čaroit, fialový achát, fluorit

strom života ametyst
Charakteristickým fialovým kamenem je AMETYST

Růžová

vlastnosti: láska, něha, ženská energie, léčení, zbavení smutku

léčení: srdce, ženské orgány

růžové kameny: růženín, rodonit, rodochrozit, thulit

růženín tromlovaný
Podle své barvy pojmenovaný RŮŽENÍN

Hnědá, béžová

vlastnosti: uzemnění, rozhodnost, zdraví, síla, materiálno, blahobyt, pevná půda pod nohama

léčení: trávení, končetiny

béžové a hnědé kameny: jaspis obrázkový, jaspis kalahari, mokait, tygří oko, záhněda

tygří oko strom života
Mezi hnědé kameny patří TYGŘÍ OKO

Bílá

vlastnosti: očista, ochrana, emoce, duchovno, léčení, čištění traumat, ženská energie

léčení: hlava, nervy, ženské orgány, univerzální léčivá síla

bílé kameny: opál, měsíční kámen, křišťál

náramek křišťál
Bělostný, vlastně až průsvitný KŘIŠŤÁL

Černá

vlastnosti: ochrana, podvědomí, tajemství, magie

léčení: podvědomí, bloky z minulých životů

černé kameny: obsidián, skoryl, onyx, šungit, hematit

skoryl 09
Silný ochranný černý turmalín – SKORYL

Kameny podle intuice

Necháme-li myšlenky volně plynout, přestaneme hodnotit kameny podle barvy či podle toho, co o nich máme načtené, pak si nás zavolá takový kámen, který právě v danou chvíli potřebujeme.

Pokud máte možnost vybírat kameny osobně, vezměte si je do dlaně, nechejte je na sebe působit, ohmatejte si je, naciťte. Pokud vybíráte na internetu, popusťte chvíli uzdu vašim myšlenkám, brouzdejte stránkami (třeba tady u mě na eshopu :)) a až vás něco upoutá, dost pravděpodobně půjde právě o kamínek, který vám v bodě života, v němž se právě nacházíte, bude užitečný.

Stejně tak pokud si vyberete kámen podle znamení, charakteristiky nebo barvy, ale přesto vás na něm bude něco odpuzovat a nebude vám milý na pohled ani příjemný v ruce, zkuste raději hledat dál.

Hodně štěstí při vybírání, kéž si vás najdou ty pravé kameny a budou vám průvodci na vaší cestě. S láskou Lúmennka

KAM DÁL?

vílí strom života čakrovýŠPERKY Z KAMENŮ

sada kamenů magieSADY KAMENŮ

achát peříčkovýTROMLOVANÉ KAMENY

beran

Znamení zvěrokruhu – Beran (21.3-20.4.)

Beran patří mezi ohnivá znamení (spolu s Lvem a Střelcem), pro která je charakteristická energie a bojovnost. Berani jsou lidé, kteří přímo srší energií a nadšením do všeho nového, co objeví. Ovšem stejně rychle, jako se dovedou pro něco nadchnout, dovedou to i opustit. Ačkoli tedy dokáží strhnout své okolí, aby zkoušelo nové věci a výzvy, málokdy se jim podaří to dotáhnout do konce.

Berani bývají charismatičtí lídři a výborně se hodí do vůdčích pozic. Svým nadšením inspirují druhé a neustále srší novými nápady. Jen neradi se nechávají čímkoli omezovat a svazovat a svoboda pro ně bývá v životě tou nejdůležitější hodnotou. Za neméně důležitou považují i pravdu – u Beranů více než u kohokoli jiného platí, že co na srdci, to na jazyku. Jejich upřímnost však někdy může zajít za hranice taktu a slušnosti. Díky své vnitřní touze po svobodě se však nenechávají svazovat běžnými škatulkami co je a co není správné a když něco považují za důležité, tvrdohlavě si za tím budou stát.

Ohnivá energická povaha Beranů je vyvažována jejich vřelou srdečností a smyslem pro humor. Když Beran miluje, miluje vroucně a vášnivě. Občas ale kolem sebe potřebuje lidi, kteří mu budou pomáhat krotit jeho oheň, neboť se mu může stát, že se jím sám popálí. Silnou stránkou Beranů je jejich rozhodnost a odvaha, slabou stránkou netrpělivost a vznětlivost.

Beran (Skopec)

placka berannarozeniny: 21.března až 20.dubna
latinsky: Aries
živel: oheň
planeta: Mars
kov: železo
barva: červená, žlutá, oranžová
slavní Berani: Vlasta Burian, Charlie Chaplin, Leonardo daVinci, Karel Kryl, Johann Sebastan Bach, Otto Bismarck
Beran ve zkratce: já, ego, energie
vlastnosti:
+
nezávislost, dynamičnost, odvaha, rozhodnost, aktivita, iniciativa, emoce, upřímnost
– arogance, prchlivost, netrpělivost, sobectví, drsnost

Kameny pro znamení Berana

Následující kameny koupíte také zde na mém e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky 🙂

hematitHEMATIT

ACHÁTACHÁT

KARNEOLKARNEOL

jaspis červenýJASPIS

DALŠÍ KAMENY

citrín, diamant, fluorit, granát, heliotrop, chalcedon, jadeit, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, topaz

SADA KAMENŮ PRO OHNIVÁ ZNAMENÍ

sada kamenů oheňSada kamenů OHEŇ

kozoroh

Znamení zvěrokruhu – Kozoroh (22.12.-20.1.)

Kozoroh je zvláštní – stejně jako udupaná zmrzlá země, na kterou se narodil. Pevný, zásadový, nerad ustupuje ze svých pozic, ale zase není bezdůvodně tvrdohlavý. Nevěří jen tak něčemu, nemá rád snílky a lidi, co planě mluví, aniž by něco udělali. On sám je tvrdý k sobě i svému okolí, neremcá a pochoduje, i kdyby už nemohl. Pod zdánlivě tvrdou slupkou je ale vřelý člověk, plný sarkastického humoru, který nade vše miluje své přátele, pro něž je schopen udělat cokoli.

Kozorozi jsou bystří, ale rádi působí těžkopádně a tím i nenápadně, aby získali více času na zhodnocení situace. Jsou to výborní analytici, všímají si i nejmenších detailů a jejich závěry jsou vždy logické a přesné. Jejich nevýhodou je, že se dokáží zatvrdit a nemluvit s celým světem a jen hrstka vyvolených ví, co se v jeho duši ukrývá. A někdy ani ti ne.

Kozoroh nepanikaří a nejančí, ze všech nepříjemných chvilek se snaží dostat chladným rozumem a svojí houževnatostí. Země, kterou Kozoroh představuje, je udupaná cesta vedoucí až na vrchol hory, dlouhá a tvrdá, ale s trpělivostí je možné ji zdolat. A trpělivost je i nejsilnější Kozorohovou vlastností, nejslabší je pak jeho uzavřenost.

Kozoroh

kozorohnarozeniny: 22.prosince až 20.ledna
latinsky: Capricorn
živel: země
planeta: Saturn
kov: olovo
barva: černá, bílá, hnědá
slavní Kozorohové: Louis Pasteur, Isaac Newton, Elvis Presley, Edgar Allan Poe, Karel Čapek, Johannes Kepler, Rudyard Kipling
Kozoroh ve zkratce: hmota, řád, pravidla
vlastnosti:
+ odpovědnost, hospodárnost, oddanost, smysl pro povinnost, důvěryhodnost, vytrvalost, organizační schopnosti, plánovitost, konkrétnost, střízlivost
– zákazy a zábrany, touha po moci, diktatura, ctižádost, konzervatismus, nesmiřitelnost, neúprosnost

Alchymistický symbol znamení Kozoroha

placka kozoroh

Tento symbol si můžete pořídit jako placku.

Kameny pro znamení Kozoroha

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

náramek karneolKARNEOL

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

skoryl 04SKORYL

jaspis červený strom životaJASPIS

DALŠÍ KAMENY: ametyst, achát, granát, hematit, chalcedon, jantar, křišťál, lapis lazuli, labradorit, malachit, onyx, obsidián, tyrkys, záhněda

Sada kamenů vhodná pro zemská znamení

sada kamenů zeměSADA KAMENŮ ZEMĚ

vodnář

Znamení zvěrokruhu – Vodnář (21.1.-20.2.)

Vodnář se může zdát svému okolí povznesený nad běžné starosti, jeho svět je spíš v jeho myšlenkách, než na této planetě. Má spousty často nerealizovatelných nápadů, je velice tvůrčí, rutina a dřina ho naprosto ubíjí. Nesnáší nudu, ale vydrží trávit celé hodiny o samotě je se svými myšlenkami a sny.

Rád se mění a rád mění svět kolem sebe. Baví ho tvořit umělecká díla, přestavovat byt, měnit svůj zevnějšek… nemá rád zaběhnuté koleje, rád porušuje konvence a pravidla.

Vodnáři většinou milují přírodu, kde rádi rozjímají, a s lidmi si tolik nerozumí, mnohdy se jich až straní. Jsou sice přátelští, ale málokdy se úplně položí do citů, neradi se nechávají k něčemu připoutávat – jako všechna vzdušná znamení i oni milují svou volnost, a to především myšlenkovou. Nemají rádi, když jim někdo diktuje, co mají dělat, stejně tak od nich nečekejte konkrétní radu.

Vodnáře často rozlítí i maličkost, ale když mu hoří dům dokáže být úplně klidný. Bude se s vámi přít hodiny o tom, zda je sklenice poloplná nebo poloprázdná, ale debatu o zkáze lidstva bude považovat za hloupou ztrátu času.

Vodnář je z duše optimista, ale občas propadne podivné sklíčenosti a depresi, kterou si ani on sám neumí vysvětlit. Ona celá podstata Vodnáře je neuchopitelná – je jako stojatý vzduch nad pouští, ve kterém se zobrazují obrazy fata morgány, jako vzduch nabitý polární září nebo vzduch rudě zbarvený při západu slunce. Sám v sobě se nevyzná a od druhých to nečeká. Jeho nejsilnější stránkou je nekonvenčnost a originalita, nejslabší pak nezodpovědnost.

Vodnář

vodnářnarozeniny: 21.ledna – 20.února
latinsky: Aquarius
živel: vzduch
planeta: Saturn a Uran
kov: uran a další radioaktivní kovy
barva: šedá, modrá, bleděmodrá, bílá, fialová
slavní Vodnáři: George Gordon Byron, Wolfrand Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová, Ronald Reagan
Vodnář ve zkratce: mysl, chaos, změna
vlastnosti:
+ nesobeckost, tolerance, humanismus, nekonvenčnost, originalita, nezávislost
– fanatismus, výstřednost, rebelantství, nedostatek smyslu pro skutečnost, nepraktičnost, nezodpovědnost

Alchymistický symbol znamení Vodnáře

 

vodnář

 

Kameny pro znamení Vodnáře

Následující kameny koupíte také zde na e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

ametyst tromlovanýAMETYST

obsidián strom životaOBSIDIÁN

náramek křišťálKŘIŠŤÁL

oheň v srdciGRANÁT

vodnářSODALIT

DALŠÍ KAMENY: akvamarín, čaroit, fluorit, jantar, jaspis, lapis lazuli, labradorit, měsíční kámen, opál,safír, topaz, tyrkys

Sada kamenů vhodná pro vzdušná znamení

vzduchSADA KAMENŮ VZDUCH

týdenní výklad karet

Týdenní výklad karet 13.-19.1.2020

Vítejte, je tu pro vás opět pravidelný týdenní výklad karet. Pokud sledujete Posla světla na facebooku už to určitě znáte a pravděpodobně máte i vybranou kartu. Pokud jste sem zavítali poprvé, nevadí.

Princip je jednoduchý. Ve výkladu jsou tři karty, očíslované od jedné do tří v pořadí, jak jsou taženy. Vyberte si jednu kartu a tu napíšete do komentářů pod facebookovým příspěvkem nebo si číslo pomyslíte na začátku čtení tohoto článku. Níže se pak dočtete výsledky výkladu. Co vás tento týden čeká? Na co se zaměřit? Jaké výzvy před vámi stojí? To tento týden prozradí runové karty.

Týdenní výklad karet 13.-19.1.2020

Dnes jsem pro vás opět vytáhla karty z balíčku runových karet. Runám se věnuji stále intenzivněji. Nově jsem tak pro vás začala tvořit osobní runové náramky na míru. Krom toho si můžete na mém blogu přečíst články o runové magii. Svoje vlastní runové karty si můžete pořídit třeba tady.

týdenní výklad karet

 

Karta číslo 1 – Fehu (Dobytek)

Vybrali jste číslo 1? Pod ním se skrývá runa Fehu – Dobytek. Pro naše předky byl dobytek symbolem majetku – jako my dnes počítáme bohatství v penězích, oni ho počítali v ovcích a kravách. Tento týden můžete očekávat příznivou zprávu, která se týká vašeho „stáda“. Ovšem nemusí to nutně znamenat jen vrácení přeplatku za plyn nebo mimořádné pracovní prémie. Bohatství není tvořeno jen penězi (či kravami:)).

Dobrá zpráva se tak může týkat čehokoli, co vy osobně považujete za bohatství. Pro tanečníky je to pružné tělo, pro mámu velké rodiny spokojenost jejích dětí, pro manažera zvýšení provizí z prodeje. Ať je to pro vás osobně cokoli, pravděpodobně už na tom nějaký čas pracujete – a konečně se dočkáte odměny. Krávy hojnosti už cinkají svými zvonci – tak pozor, ať je nepropásnete, až půjdou kolem.

Afirmace: Můj život je plný hojnosti.

fehu

 

Karta číslo 2 – Isa (Led)

Pod číslem 2 se skrývá runa Isa Led. Je měsíc leden – a chlad, sníh a led jsou všude kolem nás. Ovšem runa Isa přináší spíše než rampouchy a námrazu led metaforický. Led, který říká – zastav se, člověče, přestaň se hnát tak zběsile dopředu.

Začal nový rok, plný nových výzev a předsevzetí a chcete toho tolik stihnout! Zchlaďte svoji horkou hlavu a nejprve se pořádně zamyslete – kam vlastně jdete? A musíte tam vážně být první?

V týdnu ve znamení této runy buďte obzlášť opatrní a pokuste se co nejvíc odpočívat. Vaše tělo i mysl touží po zastavení se – a pokud mu to nedopřejete, hrozí riziko úrazu nebo onemocnění. Pokuste se také nejprve dvakrát měřit a až pak řezat. Některá rozhodnutí, která jste v poslední době udělali, byla příliš unáhlená a zbrklá, možná by neškodilo se k nim ještě vrátit a promyslet je s chladnou hlavou.

Afirmace: Jsem klidný. Dýchám. Odpočívám.

isa

Karta číslo 3 – Jera (Žně)

Na třetí pozici dnes máme runu Jera – Žně. Loňský rok byl hodně náročný – spousta výzev, problémů, náročných situací. Ale i díky nim se vám loni podařilo zaset hodně semínek, která začínají pomalu klíčit. Jsou to semínka transformace, sebevědomí a pochopení. A je načase je začít sklízet.

Vše, co bylo tak těžké a vyčerpávající, je již téměř za vámi. Nyní můžete začít těžit ze všeho, co jste se naučili. Jsou to ty nejcennější lekce, neboť byly zaplacené něčím, co nelze vyvážit penězi – vaším časem, bolestí a zkušenostmi. Tento týden se něco, co jste odstartovali v minulém roce, podaří dotáhnout do konce, dílky skládačky zapadnou na místo a odstartuje nový příběh, v němž konečně dojde i na spravedlivou odměnu za vaše úsilí.

Afirmace: Sklízím odměnu za své minulé úsilí.

jera

Příští týden se opět setkáme nad kartami, aby nám ukázaly svou moudrost a radu. Hodně štěstí. S láskou Lúmenn

týdenní výklad karet

Týdenní výklad karet 6.-12.1.2020

Vítejte, je tu pro vás opět pravidelný týdenní výklad karet. Pokud sledujete Posla světla na facebooku už to určitě znáte a pravděpodobně máte i vybranou kartu. Pokud jste sem zavítali poprvé, nevadí.

Princip je jednoduchý. Ve výkladu jsou tři karty, očíslované od jedné do tří v pořadí, jak jsou taženy. Vyberte si jednu kartu a tu napíšete do komentářů pod facebookovým příspěvkem nebo si číslo pomyslíte na začátku čtení tohoto článku. Níže se pak dočtete výsledky výkladu. Co vás tento týden čeká? Na co se zaměřit? Jaké výzvy před vámi stojí? To tento týden prozradí tarotové karty.

Týdenní výklad karet 6.-12.1. 2020

 

týdenní výklad karet

 

Karta číslo 1 – Prozíravost

Vybrali jste číslo 1? Pak k vám promluvila karta Osmička disků – Prozíravost. Tato karta značí, že se na povrch dostanou vaše strachy, týkající se financí. Možná jste na někom finančně závislí a chcete se osvobodit. Nebo se dlouhodobě potýkáte s nedostatkem peněz.

Je ten pravý čas vyhnat tyto obavy z vaší hlavy. Jsou to totiž právě ony, kdo vám brání v dostatku. Neznamená to, že máte začít bezhlavě utrácet, ale ani se příliš nebabrejte ve svých obavách z nedostatku. Pokud strachy pustíte, můžete tento týden očekávat dobrou zprávu, týkající se vašich financí.

Afirmace: Znám svoji cenu.

proziravost

Karta číslo 2 – Útlak

Pod číslem 2 se skrývá karta Desítka holí – Útlak. Už dlouho v sobě něco dusíte. Potlačené pocity, nevyřčená slova, zadržený vztek. Rádi byste to ze sebe dostali ven, ale možná se bojíte nebo nevíte jak. Začněte tím, že tento vnitřní konflikt přiznáte sami sobě, že si jej zvědomíte a uznáte jeho existenci.

Pak můžete začít pracovat na tom, abyste svoje nitro otevřeli světu. Je v pořádku, že se zlobíte, máte právo říci svůj názor. Pokud vás tlačí kamínek v botě, je lepší se zastavit a kamínek vysypat – nebo se další dlouhé kilometry trápit bodavou bolestí? Stejně je to i s jakýmkoli jiným problémem, který vás trápí. Pokud budete stále jen tiše trpět a zatínat zuby, půjde se vám vpřed jen velmi obtížně.

Afirmace: Nepotlačuji své pocity.

utlak

Karta číslo 3 – Příměří

Na třetí pozici dnes máme kartu Čtyřka mečů – Příměří. Příměří není totéž, co mír. Na povrchu se zdá, že je vše klidné, ale může to být jen ticho před bouří. Tento týden se vám nejspíš podaří zahladit problémy, které se s vámi táhly nějaký čas, ale o konečné řešení se ještě nejedná. Mějte to na paměti a cokoli tento týden dotáhnete do konce, nevypouštějte ještě úplně z hlavy, může se to znovu vrátit jako bumerang.

Příměří také napovídá, že to, co bylo poslední dobou rozvířené, se na nějaký čas uklidní – ať už jde o vaše emoce, finanční problémy nebo mezilidské vztahy. Toto zklidnění a zmírnění tlaku vnímejte jako prostor pro nalezení skutečného, definitivního vyřešení těchto problémů.

Afirmace: V dočasném klidu nacházím trvalá řešení svých problémů.

příměří

Příští týden se opět setkáme nad kartami, aby nám ukázaly svou moudrost a radu. Hodně štěstí. S láskou Lúmenn

 

karta na tento týden

Týdenní výklad karet 16.-22.12. 2019

Vítejte, je tu pro vás opět pravidelný týdenní výklad karet. Pokud sledujete Posla světla na facebooku už to určitě znáte a pravděpodobně máte i vybranou kartu. Pokud jste sem zavítali poprvé, nevadí.

Princip je jednoduchý. Ve výkladu jsou tři karty, očíslované od jedné do tří v pořadí, jak jsou taženy. Vyberte si jednu kartu a tu napíšete do komentářů pod facebookovým příspěvkem nebo si číslo pomyslíte na začátku čtení tohoto článku. Níže se pak dočtete výsledky výkladu. Co vás tento týden čeká? Na co se zaměřit? Jaké výzvy před vámi stojí? To tento týden prozradí tarotové karty.

Týdenní výklad karet 16.-22.12. 2019

týdenní výklad karet

 

Karta číslo 1 – Princezna Pohárů

Vybrali jste číslo 1? Pak k vám promluvila karta Princezna Pohárů. Ta přináší něžnou a laskavou vlnu emocí do vašeho života. Tento týden se zaměřte na svoji ženskou stránku – hýčkejte ji a buďte k ní milí. Je idální čas oddávat se milostným hrátkám s partnerem, mazlení, tulení i milování. Pokud partnera nemáte – hýčkejte se sami. Dopřejte si masáž, koupel, kupte si něco hezkého na sebe či dobrého na zub. Ideální náplň adventího času, co říkáte?

Princezna Pohárů miluje bez žárlivosti a majetnictví. Tento týden proto bude přát řešení partnerských sporů k oboustranné spokojenosti, setkávání se s přáteli a rodinným sešlostem. Obklopte se lidmi, které máte rádi a kteří mají rádi vás, a tento týden vám přinese nečekanou radost a pocit sounáležitosti.

Afirmace: Miluji a jsem milován.

princezna poharu

Karta číslo 2 – Ďábel

Pod číslem 2 se skrývá karta Ďábel. Nečekejte pekelníka s rohy, ani útok temných bytostí. Podstat této karty zdaleka není přímočará. Dejte si pozor na faleš kolem sebe. Dost možná se tento týden někdo, o kom jste byli přesvědčení, že jedná upřímně, vyjeví v pravém světle. Dávejte si pozor na intriky v práci či rodině. Když zapojíte svoji intuici, pomůže vám odlišit ta skutečná ryzí srdce od lidí, kteří nosí masky.

Tato karta vám naznačuje, že nemusíte trávit čas s lidmi, s kterými se necítíte dobře. S lidmi, kteří se přetvařují, kteří s vámi nejednají na rovinu. A v době vánočních svátků to platí dvojnásob – jen proto, že je někdo vaše rodina, neznamená, že s ním za každou cenu musíte sdílet štědrovečerní tabuli. Nastavte si v tomto směru hranice.

Afirmace: Odhaluji masky druhých.

dabel

Karta číslo 3 – Láska

Na třetí pozici dnes máme kartu Dvojka pohárů – Láska. Jakou krásnější kartu si člověk v předvánočním čase může vytáhnout? Láska je životodárnou silou, kterou všichni nosíme ve své duši. Nechejte ji, ať si najde cestu ven a prozáří vaše dny. Nezapomeňte však, že s láskou byste měli začít u sebe. Dopřejte si odpočinek, klid a relaxaci. Udělejte si radost. Nalejte si porci svařáku. A pak teprve vysílejte lásku k těm, na nichž vám záleží.

Následující dny vám budou přát. Nejspíše se dozvíte nějakou šťastnou novinu, která vám vykouzlí úsměv na tváři a vaše vánoční svátky tak budou ještě štědřejší, než byste čekali. Protože nejenom hmotné dary vám letos Ježíšek přinese.

Afirmace: Miluji.

laska

Příští týden se opět setkáme nad kartami, aby nám ukázaly svou moudrost a radu. Hodně štěstí. S láskou Lúmenn