výklad karet jarní rovnodennost

Výklad karet – jarní rovnodennost 20.3.2021

Pravidelným výkladem karet zdarma pro vás trávím každé pondělí již téměř 3 roky. Jsou to stovky a stovky hodin práce. Pro vyrovnaný tok energie budu moc ráda, pokud se moji práci rozhodnete ocenit. Všem, kteří nechtějí jen brát, ale také dávat, předem mnohokrát děkuji.

Přináším vám výklad karet k období jarní rovnodennosti.

Jarní rovnodennost letos nastává 20.března v 10:38 hodin dopoledne.

Od tohoto dne se dny opět začínají prodlužovat a do přírody se vrací slunce a spolu s ním i růst, naděje a nový začátek. Výklad, který najdete níže, se týká období od jarní rovnodennosti až do svátku Beltine, který slavíme na konci dubna.

Princip je jednoduchý. Ve výkladu jsou tři karty, očíslované od jedné do tří v pořadí, jak jsou taženy. Vyberte si jednu kartu a tu napíšete do komentářů pod facebookovým příspěvkem nebo si číslo pomyslíte na začátku čtení tohoto článku. Níže se pak dočtete výsledky výkladu. Co vás čeká v následujících týdnech? Na co se zaměřit? Jaké výzvy s sebou pro vás přinese jaro? To prozradí tarotové karty.

Níže máte možnost podpořit můj projekt pravidelných týdenních výkladů dobrovolným příspěvkem. Pokud se rozhodnete přispět, krom vděčnosti a díků ode mne také dostanete bonus v podobě afirmace pro období jarní rovnodennosti, zpracované formou obrázku, který si můžete dát na pozadí vašeho počítače nebo mobilního telefonu, abyste ji měli stále na očích a mohla vás celý týden provázet a pozitivně na vás působit. Za příspěvek ve výši 100Kč dostanete navíc můj e-book Rukověť Poslů světla, který vysvětluje, co je to cesta Poslů světla a jak na ni vykročit a tím zlepšit svůj život.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

 

Výklad karet – jarní rovnodennost 20.3.2021

Čeká nás ještě dost náročné období, jak potvrzují i karty. Ale to neznamená, že nás nemůže naučit mnoho dobrého. Mysleme na to, že vše jsou jen lekce k našemu růstu.

jarní rovnodennost

 

Karta číslo 1 – Mág

mag

Vybrali jste číslo 1? Pak k vám promluvila velké arkány I. – Mág. Hledáte pravdu, chcete znát odpovědi, chcete najít řešení. Jenomže někdy je strašně snadné zapomenout na to, že jen my sami jsme ti, kdo mají zodpovědnost za svůj život.

V následujících týdnech buďte na pozoru přede všemi, kdo vám budou nabízet rychlá a snadná řešení současných potíží. Na všechny, kdo budou kázat jednu jedinou pravou nefalšovanou pravdu. Vše, co uvidíte, uslyšíte nebo přečtete nejprve zavnímejte srdcem. Nenechte se nalákat na energii strachu, které bude všude kolem proudit dost a dost. Naslouchejte srdcem a hledejte, kdo rezonuje na energii lásky. Kde je láska, je i naděje.

Mág nás kromě varování před “falešnými proroky” učí i umění jasné, srozumitelné komunikace. V následujícím období tak buďte pozorní nejen k tomu, co říkají ostatní, ale i tomu, co říkáte vy – ať už nahlas nebo v duchu, sami k sobě. Myšlenky a slova jsou formou energie a právě tato energie tvoří naši realitu. Na co myslíme, to přitahujeme. Pokuste se směřovat své myšlenky k laskavosti a radosti a uvidíte, že tak, jako ze zmrzlé země začínají rašit první květy, z vašeho srdce se sloupne ledový příkrov a začnete zase cítit hřejivý pocit štěstí.

Afirmace: Vnímám pravdu svým srdcem.

Karta číslo 2 – Netečnost

netečnost

Pod číslem 2 se skrývá Osmička pohárů – Netečnost. Když se podíváme, jak tato karta vypadá, vidíme poloprázdné, popraskané poháry. Voda neteče. A voda symbolizuje emoce. Emoce netečou – stáváme se netečnými. Jak krásně se dá hrát se slovy, viďte? Co to ale znamená?

Následující týdny budete mít pocit, jako by se vás nic kolem netýkalo. Může se dostavit pokles energie a nechuť do aktivit všeho druhu. Není se čemu divit, poslední měsíce uzávěr a chaotických, neustále se měnících opatření, vysály sílu z nás všech. Nevyčítejte si to, naopak si vyhraďte dost času pro odpočinek. Netečnost, apatie, je jenom dočasná. Je to signál našeho těla i duše, že potřebují na chvíli vydechnout.

Je to pro vás dobrá příležitost ujasnit si, do čeho chcete právě teď vlévat svoji energii a u čeho nevadí, když to chvíli “nepoteče”. Zavřete kohoutky tam, kde to vyloženě nehoří, a věnujte se především sobě.

Představte si své fyzické, emoční i mentální tělo jako nádobu. Když je nádoba děravá a odtéká z ní příliš mnoho životodárné tekutiny všemi směry, nikdy ji nedokážete naplnit. Ucpěte tyhle “díry”. Zvědomte si, kam všude proudí vaše energie. Jsou to věci, které můžete ovlivnit? Pokud ne, neplýtvejte na ně energií, jíž máte nyní nedostatek. Utěsněte svoji nádobu na všech rovinách bytí. Celé jarní období věnujte práci na sobě a svém nejbližším okolí, ať má vaše energie dost času se zase doplnit a vy budete znovu moci čelit všem nástrahám okolního světa.

Afirmace: Já sám rozhoduji, kam proudí má energie.

Karta číslo 3 – Zkaženost

zkaženost

Na třetí pozici dnes máme kartu Sedmička Pohárů – Zkaženost. Tato karta může na první pohled působit tak, že od ní chceme znechuceně odvrátit pohled. Říkáme si, no ano, zkaženost, ta je všude kolem nás. Je tak snadné vidět v druhých lidech jejich nedostatky, přešlapy, jejich skryté stinné stránky. Je snadné svalit vinu za současné dění na někoho jiného.

Zkaženost je ale karta, která hovoří o nás samých. Ponoření se do špinavého bahna nám dává možnost očistit se. Následující týdny vám dají možnost ponořit se až na dno bazénku vaší duše a mezi kalným bahnem na dně nalézt zářivý diamant. Už příliš dlouho se plácáte v sebelítosti a stále nenaplněné touze osvobodit se z okovů, které ukovali jiní. Ale díky tomu zaměření se ven zapomínáte, kolik toho můžete doopravdy změnit – uvnitř.

Když květinu nezaléváte dost – uschne. Když ji přelijete – začne uhnívat. Stejné je to i s člověkem. Zahltíme-li se příliš velkým množstvím emocí, nedokážeme je zpracovat a my začínáme zahnívat zevnitř. Všechnu bolest, vztek a smutek je potřeba dostat ven, oporou nám může být jarní příroda, a po vyčištění může zase začít obroda. Nebojte se, pokud následující týdny náhodou šlápnete do h***. Je to důležitá součást procesu vašeho růstu. A až se všechen kal odplaví, uvidíte světlo a naději v průzračné tůni vaší duše.

Afirmace: Skrze stín poznávám světlo.

Líbil se vám výklad?

Budu ráda, když tvorbu výkladů podpoříte symbolickým příspěvkem skrze formulář výše. Nebo si udělejte radost nákupem přímo na těchto stránkách – AngelumLucis.cz. Za veškeré vaše ocenění předem děkuji:)

Hodně štěstí. S láskou Lúmenn

Lúmenn
angelum logo
20 tipů na vánoční dárky

20 TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a určitě hledáte dárečky, které vašim blízkým rozzáří oči pod stromečkem. Mám pro vás pár tipů, jak udělat letošní Vánoce magické a nezapomenutelné. Pro větší přehlednost jsem všech 20 tipů na vánoční dárky rozdělila do kategorií, jimiž se při výběru toho pravého vánočního nadělení můžete (ale nemusíte) inspirovat:)

 

20 tipů na vánoční dárky

MILOVANÁ MAMINKA

„Srdce maminky je speciální místo, kde děti vždy najdou svůj domov.“
Maminku chce prostě o Vánocích potěšit každý – a ať to potěšení stojí za to!

 

DÁRKOVÁ SADA SEDM ČAKER

Sada obsahuje sadu sedmi ručně vyráběných magnetků s mandalami inspirovanými jednotlivými čakrami, krásný barevný přívěsek stromu života a kamínkovou sadu, opět v symbolice čaker. To vše v dárkové kartonové krabičce za zvýhodněnou cenu.

dárková sada sedm čaker

KOUPIT

 

DÁRKOVÁ SADA MAGNETŮ MAMINCE

Andělům bez křídel se říká maminky… aneb dejte najevo svou lásku magnetem.

mamince

KOUPIT

 

AROMALAMPA SE SLONÍKEM

Originální dekorativní interiérová sada pro vůni. Dekorativní miska s kamínky, soška slona, sloužící jako vonný difuzér, a kovová aromalampa s jemným designem dohromady tvoří krásné a voňavé zátiší do každého domova.

slon šedý

KOUPIT

 

DÁRKOVÁ SADA “LÁSKA K ŽENĚ”

Každá maminka potřebuje hodně lásky – tu jí můžete dát třeba skrze tuto krásnou dárkovou sadu.

láska k ženě

KOUPIT

 

dárky pro sestru

MARNIVÁ SÉGRA

“Tím, že vím, že mám sestru, také vím, že mám vždy přítele.”
Pokud si vaše sestra potrpí na ozdůbky a parádičky, určitě jí uděláte radost některým ze šperků v mé nabíce.

 

SADA PŘÍVĚSEK A NÁUŠNICE

Sladěné sady přívěsků a náušnic krásně doplňují outfit – jenom vybrat ty pravé (a že je z čeho vybírat :)).

růžová mandala

KOUPIT

 

NÁUŠNICE – PECKY

Hledáte jen drobnost pro radost? Pak mám pro vás peckové pecky do uší.

náušnice květ života růžový

KOUPIT

 

NÁRAMEK Z KAMENNÝCH KORÁLKŮ

Libo-li raději něco na ruku? Kamínkové náramky teď frčí.

náramek avanturín

KOUPIT

 

DRÁTKOVANÝ STROM ŽIVOTA

Jemnost šperku a síla kamenů se snoubí v tomhle originálním šperku inspirovaném symbolikou Stromu života.

opalit strom života

KOUPIT

 

lesana

LESANSKÁ KÁMOŠKA

“Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.”
Je eko, bio, vege a free. A taky trošilinku divná. Ale stejně ji zbožňujete.

 

ORIGINÁLNÍ VEGE PLACKY

Ručně navrhované, ručně vyráběné a skrz na skrz originální placky pro všechny, kdo se nebojí říct nahlas, co si dávají na talíř.

KOUPIT

 

SADA MAGNETŮ MAKE LOVE, NOT WAR

Už z dvířek lednice bude každému jasné, že tady 60.léta ještě neskončila…

make love, not war

KOUPIT

 

VONNÉ TYČINKY

Hledáte jen drobnost za pár korun? Tak co třeba balíček vonných tyčinek?

vonné tyčinky růže

KOUPIT

 

PLACKA JSEM LESANA

Lesany se prý plíží světem, rodí své potomky v lese pod smrčkem, oblékají se do batikovaných hadrů a po nocích pijí bylinkový čaj. A jsou tak spokojené a šťastné, že se ke svému lesanství rády přihlásí:)

lesana

KOUPIT

 

 

dárky pro bratra

BRÁCHA FRAJER

“Vedle sebe nebo míle daleko, bratra a sestru bude vždy spojovat láska.”
Že na esoterickém eshopu nekoupíte nic pro chlapa? Ale kdeže…

 

RUNOVÝ AMULET

Runové amulety starých vikingů – může být něco chlapáčtějšího?

runy

KOUPIT

 

PŘÍVĚSEK MEČ

Probuďte jeho vnitřního bojovníka…

meč

KOUPIT

 

PLACKY LARP

Ti největší frajeři hrají LARPy. A určitě ocení placky se šermířskými hláškami.

larp

KOUPIT

 

SADA MAGNETŮ POHAN

Pro všechny Kelty, Slovany i Vikoše. Už z lednice bude jasné, že tady vládne Ódin…

jsem pohan

KOUPIT

 

dárky pro babičku

ČUPR BABI

“Bůh nemůže být všude. Proto stvořil babičky.”
Není hezčí pohled pod vánočním stromkem, než když se babiččiny vrásky poskládají do úsměvu.

 

MAGNET S FOTKAMI (TŘEBA) VNOUČAT

Darujte babičce sami sebe – na magnetku. Ale kromě vzpomínání na vnoučata můžete babičce dát na magnetek jakoukoli fotografii, která pro ni bude originální upomínkou od srdce. Magnetky vyrábím ručně a s láskou.

magnet s vaší fotografií

KOUPIT

 

PŘÍVĚSEK SE STROMEM

Krásný šperk potěší ženu v každém věku.

strom života tyrkys

KOUPIT

 

BYLINKOVÉ VINTAGE MAGNETKY

Co by to bylo za babičku bez bylinkového té. Originální ručně vyráběné magnetky inspirované starými herbáři ve vintage stylu.

KOUPIT

 

PŘÍVĚSEK SRDCE

Srdce od srdce.

srdce list

KOUPIT

 

dárek pro kamarádku

EZOTETIČKA

“Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.”
Může to být tetička, ale také kamarádka, kolegyně nebo snacha. Zajímá se o magii a spiritualitu a u dárku očekává i duchovní přesah…

 

SADA MAGNETŮ ČTYŘI DOHODY

Ručně vyráběná sada magnetů inspirovaná toltéckým učením dona Miguela Ruize.

KOUPIT

 

SHAMBALLA NÁRAMEK

Shamballa náramky vycházejí s tibetské buddhistické tradice. Vznikají splétáním uzlíků, na které se navazují drahé kameny nebo skleněné, dřevěné či kovové korálky. Samotná tvorba je meditativním procesem. Moje shamballa náramky jsou tvořeny ručně a s láskou.

země hojnosti

KOUPIT

 

SADA ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Sadu tvoří ručně vyráběný magnetek s astrologickým symbolem a kámen, který je přiřazený danému znamení.

lev

KOUPIT

 

PŘÍVĚSEK KVĚT ŽIVOTA

Ručně vyráběné harmonizační přívěsky se starobylým symbolem květu života. Na výběr z mnoha barev a stylů.

květ života růžový

KOUPIT

 

Doufám, že jste si vybrali a vaše Vánoce budou… prostě kouzelné!:)
S láskou Lúmenn

vánoce

 

 

kameny a čakry

Kameny a čakry

Čakry jsou energetická centra v těle a těch základních a největších existuje celkem sedm. Každé z nich je přiřazena jedna barva a také k ní náleží i celá plejáda kamenů, které danou čakru ovlivňují. Alespoň jeden kámen od každé by vám rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce kamínků. Můžete užívat k léčení a posilování čaker, ale také k meditacím a magické práci.

Kameny a čakry – jak spolu souvisí?

čakrová sada kamenů velká

Již hotovou čakrovou sadu kamenů si můžete pořídit zde. Pokud si chcete sestavit vlastní,  níže najdete informace o tom, které kameny náleží ke které čakře.

 

První čakra Muladhára

Kořenová čakra – nachází se v oblasti stydké kosti. Je naším spojením se zemí a zodpovídá za ukotvení v realitě. Ovlivňuje kosti, zuby a páteř – tedy vše pevné v našem těle.
barva: červená, hnědá a červenohnědá
kameny: jaspis hnědý, hematit, záhněda, býčí oko, granát, mokait, tygří oko, jaspis obrázkový
jaspis obrázkový

Druhá čakra Svadhistana

Sakrální čakra – její sídlo je v podbřišku. Tato čakra je sídlem naší sexuální energie a ovládá naše primární emoce a radost ze života. V těle ovlivňuje rozmnožovací orgány, močový měchýř a ledviny. Má také vliv na veškeré tělesné tekutiny.
barva: oranžová
kameny: karneol, ohnivý opál, sluneční kámen, jaspis brekciový, jaspis červený
jaspis brekciovy

Třetí čakra Manipura

Čakra pupku leží v oblasti solar plexu. Pomáhá nám přijímat energii a posilovat naši vůli. V těle zodpovídá za trávicí systém.
barva: žlutá a zlatá
kameny: citrín, jantar, tygří oko, topaz, karneol, žlutý jaspis, žlutý jadeit, zlato
Citrín tromlovaný

Čtvrtá čakra Anaháta

Srdeční čakra – nachází se v hrudníku blízko srdce. Tato čakra tvoří střed energetického systému těla, její špatná funkce nejvíce ovlivňuje ostatní čakry. Je sídlem lásky, díky ní jsme schopni tento cit dávat nebo brát, rozvíjet nebo potlačovat. Na tělesné úrovni ovlivňuje funkci srdce, plic a krevního oběhu.
barva: zelená a růžová
kameny: růženín, rodochrozit, růžový a zelený turmalín, zelený avanturín, olivín, malachit, unakit, prehnit
růženín mini

Pátá čakra Višuddhi

Krční čakra – komunikační centrum, sídlí v hrdle. Krční čakra je centrem naší komunikace, je to čakra umělců, sídlí v ní totiž inspirace a schopnost sebevyjádření. V těle má na starosti oblast krku a šíje, průdušky a štítnou žlázu.
barva: světle modrá, modrozelená
kameny: chalcedon, modrý akvamarín, modrý avanturín, lapis lazuli, modrý achát, tyrkys
achát modrý

Šestá čakra Adžna

Třetí oko – nachází se uprostřed čela. Sídlí v ní náš šestý smysl, naše intuice. Je důležitá při meditacích a magii. Na tělesné úrovni ovlivňuje obličej, oči, uši a centrální nervový systém.
barva: tmavomodrá, tmavofialová
kameny: sodalit, sokolí oko, tmavomodrý lazurit, stříbro, kalcit, ametyst, safír
sodalit

Sedmá čakra Sahasrána

Korunní čakrajejí sídlo je na temeni hlavy. Je naším spojením s Vesmírem, Vyšším já a vším božským. Skrze ni k nám přichází vesmírná energie, jako např. reiki. Ukotvuje nás v proudu života a na tělesné úrovni ovlivňuje mozek.
barva: fialová, bílá
kameny: křišťál, ametyst, bílý achát, perly, achát botswana
křišťál tromlovaný

Jak léčit čakry pomocí kamenů?

Lehněte si na záda a uvolněte se. Jakmile budete dostatečně klidní, položte si na čakru příslušný kámen a zavřete oči. Pro zvýšení účinku můžete zakrýt kámen dlaněmi a v duchu směrovat energii kamene do těla. Vnímejte teplo a vibrace, které se linou z kamene a tiše a klidně je nasávejte do čakry, která se tímto pročišťuje a harmonizuje.

Ležte takto alespoň deset minut a opakujte tak často, jak cítíte, že je třeba. Nezapomeňte po každém léčení kámen vyčistit pod proudem tekoucí vody.

Pokud obtíže trvají dlouhodobě, můžete kámen nosit při sobě – v kapse nebo na krku a v případě potřeby jej svírat v dlani.

čakrová sada kamenů